CpNginx Destek ve Turkiye Satis

Eğer bir serverınız var ise ve Linux tabanlı işletim sisteminiz var ise muhtemelen Apache Webserver kullanıyorsunuz demektir. Apache uzun yıllardır websitesi sunmak için kullanılan bir yazılım olup ücretsiz olarak Linux tabanlı (Centos gibi) işlemtim sistemlerinin istüne yüklenmektedir. Normalde Apache, az trafikli ve yoğun SQL veritabanı kullanmayan sitelerde oldukça verimli olmakla birlikte, yüksek trafikli sitelerde ise artık Apache oldukça yetersiz kalmaktadır. Zaten özellikle sürekli dinamik modda çalışan yoğun haber siteleri, bloglar, chat siteleri, sosyal medya siteleri gibi özel niş sitelerde ise özellikle ziyaretçi trafiği yoğun ise Apache oldukça yetersiz kalmaktadır.

Tabiki Apache yerine olan alternatifler mevcuttur. Mesela Lightspeed bu konuda Apacheye alternatiftir ama dedike sunucularda oldukça pahalı bir çözümdür ve bazen serverın aylık kirası kadar ek masrafı olabilir. Bu yüzden Apacheye en uygun alternatif hem fiyat hemde maliyet olarak NGINX dir. NGINX ile siteler asimetrik olarak sunabilir ve trafik daha rahat yönetilebilir.

Özellikle Cpanel olan dedike sunucularda ve VPS lerde en iyi çözüm CpNGINX adındaki Cpanel pluginidir. CpNginx özellikle Cpanel sunucular için geliştirilmiş olup NGINX’in size sağlamış olduğu performans, güvenlik gibi özelliklerinin Cpanel içinde benzer bir GUI kullanarak görsel olarak ayarlanması ve kullanımıdır. CpNginxte siteleri proxy olarak NGINX ile kullanabilir yada komple NGINX üzerinden servis edilmesini sağlayabilirsiniz. Çok yoğun trafikli siteler bile CpNginx kullanılarak çok rahat ve hızlı servis edilecektir. Özellikle bant genişlik faturalarınız düşecek ve bu bile neden CpNginx kullanmalıyım? sorusunun başlı başına cevabı olacaktır. Ayrıca CpNGINX kullanarak çok rahat bir şekilde sunucunuzu DDOS saldırılarına karşıda koruyabilir, sitelerinizin keşlenerek hızlı bir şekilde ziyaretçilerinize beklemeksizin sunulmasını sağlayabilirsiniz. Çok problemli ve yoğun sitelerde bile CpNginx doğru ayarlarla çok güzel sonuçlar almaktadır.

Dolayısıyla size sunucuda performans sorunu çözümü veya sunucuda yüksek trafik çözümü gibi soruların cevabını arıyorsanız Biltek Teknolojiden 7&24 destek ile CpNginx lisansı alıp sunucunuza ücretsiz kurulum yaptırabilirsiniz.

https://biltekteknoloji.com.tr/cpnginx-sunucu-yazilimi/

İlgili Yazılar

Leave a Comment