vod video akis hizmetleri

Video ile uğraşan bir çok kimse VOD veya Video on Demand terimini duymuştur. Normalde VOD servisi daha çok websitesinde kendi videolarını barındırıp bu videoları, izleyicilerinin isteğine göre websitelerinde oynatmak isteyen kurumlar tarafından kullanılır. Bu durumda videolar Youtube gibi kamuya açık yerlerde değil bir fiziksel sunucuda barındırılır. Eğer videonun herkese açık olması istenmiyorsa sadece yetkilendirilmiş kişilerin erişimine izin verilir (Mesela video abonelik veya Netflix akış hizmetleri gibi).

VOD hizmetlerinde videolarınızın güvenli bir sunucu ortamında saklanmasına ek olarak ayrıca videolardan playlist oluşturulması ve buna ek olarak bu videoların izleyici websitesindeki player tetiklendiğinde videoların playerda oynatılmasıda dahildir. Bu şekilde web sitenizde bir video galeri oluşturabileceğiniz gibi ayrıca tek player üzerinden tüm videoları bir playlist ile peşpeşe oynatmak veya sadece seçilen videoyu oynatmak gibi seçeneklerde mevcuttur.

VOD Video Akış Hizmeti veren bir çok kuruluş mevcuttur ve dilerseniz şirketimiz Biltek Teknoloji’dende bu hizmeti alabilir veya bize ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

https://biltekteknoloji.com.tr/video-kanali-akis-hizmeti-vod-server/

İlgili Yazılar

Leave a Comment