Artık Wowza Hosting paketleriyle herkes kendi Internet TV sini kurabilir gerek kurumsal Internet TV gerekse kurumsal Video Yayıncılık ile her şekilde video yayıncılığı yapabilir. Piyasada internet video akış hizmeti, VOD yayını ve canlı internet tv yayını yapmak için en yaygın olan yazılım Wowza olup, çok rahat bir şekilde video veya online TV kanalınızaı kurmanıza imkan sağlamaktadır. Yapmanız gerek sadece yayın yapacak bir bilgisayar bulmak ve ya Adobe Flash Media Encoder veya Open Broadcaster Software (OBS) kullanarak bilgisayarınızda sıraladığınız videoları hemen Wowza hosting hesabınıza yükleyerek, sizde hemen canlı yayına geçebilirsiniz. OBS ile yüklediğiniz videolar Wowza Serverda reel zamanlı olarak dönüşecek ve genelde hem masaüstü bilgisayarlarda hemde mobil cihazlarda rahatça seyredilebilen HLS formatına (m3u8) dönüşecektir. Bu link ile direkt bilgisayar, tablet veya telefonda çok rahat canlı yayınınız seyredebilirsiniz. Gerek Android gerek Apple telefonlar hatta Blackberry bile HLS video yayınını çok rahat açabilir. Böylece canlı yayınınız hemen telefon, tablet veta bilgisayarda gözükecektir.

Wowza dışında Red5 serverda da kullanabileceğiniz alternatif bir video canlı yayın hizmeti yazılımıdır. Red5 daha ucuz olmakla birlikte video akış hizmetlerinde genelde Wowza daha başarılı olmaktadır. Yayın titremesine ve yayın donmalarınada karşı Wowza daha başarılıdır.

Sizde Video on Demand veya Internet Video TV veya Internet Tv yayınızı başlatmak istiyorsanız, hemen bizle temasa geçip Wowza Hosting veya Canlı Yayın Hosting veya VOD Hosting paketlerimize abone olabilir, hemen yayına başlayabilirsiniz. Ayrıca web siteniz var ise size hemen lisanslı playerımızı göndererek sitenize entegre etmenize yardımcı olabiliriz. Websiteniz yok ise hemen size bir websitesi tasarlayıp canlı yayınınınızı entegre edebiliriz.

Eğer canlı video veya canlı tv yayını başlatmak istiyorsanız: https://biltekteknoloji.com.tr/internet-tv-hizmetleri/

Eğer Video on demand video akışı başlatmak istiyorsanız: https://biltekteknoloji.com.tr/video-kanali-akis-hizmeti-vod-server/

İlgili Yazılar

Leave a Comment