Internet Radyo Hosting

Eğer sizde bir Internet Radyosu kuracaksanız, o zaman muhakkak internet radyo hosting paketi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Piyasada muhtelif internet radyo hosting paketleri veya internet radyo server teklifleri mevcuttur ama her teklif sizin kurmayı düşündüğünüz internet radyosu için uygun olmayabilir. Temelde hemen hemen tüm internet radyo servis sağlayıcıları Shoutcast temellidir ama her Shoutcast Radyo Paketi sizin radyonuzun ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

Öncelikle internet radyonuzun muhtemelen kaç dinleyicisi olduğuna bakmanız lazımdır. Tabiki internet dinleyicileri zaman zaman artabilir o yüzden seçtiğiniz internet radyo hosting paketinin dinleyici limitine eriştiğinde hemen kesmemesi ve size anlık pik artışlar için tolerans göstermesi lazımdır. Bunuda her internet radyo hosting sağlayıcısı yapamaz. Bu özellik sayesinde size bağlanan izleyicilerin anlık piklerde sistemden atılması önlenecektir ve onlarda sizin internet radyonuzu rahatlıkla dinleyebileceklerdir.

Bunun dışında internet radyo hosting veya internet radyo sunucu paketinizin muhakkak istatistik analiz ve o an kaç kişi bağlı gibi bilgileri net şekilde size vermesi lazımdır. Böylece internet radyonuzun performansını görebilir ve bu şekilde sizde rahatlıkla yayınlarınızda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz ve dinleyici kitlenizi artırabilirsiniz.

Son olarak seçtiğiniz internet radyo servis sağlayıcısının BTK onaylı olmasına dikkat ediniz. Artık değişen kanunlar ve RTÜK yönetmelikleri gereği, internet hosting servis sağlayıcılarının muhakkak BTK onaylı olması gerekmektedir. Ayrıca 24&7 size ücretsiz destek veren bir servis sağlayıcı olması, internet radyonuzunda servis kesintisine uğramadan dinleyicilerinize erişmesini sağlayacaktır ve böylece internet radyonuz daha rahat büyüyebilecektir.

Eğer sizde BTK onaylı bir firmadan internet radyo hosting paketi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı inceleyebilir, herhangi bir sorunuz var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tüm paketlerimiz 24&7 ücretsiz destek garantilidir. Eğer başka bir firma ile çalışıyorsanız ve bize fiyatınızı belgelerseniz size özel indirimlerimizden de faydalanabilirsiniz. Biz Biltek olarak ilk radyo yayınımızı 2002 yılından beri yapmaktayız. Ücretsiz internet radyo demo paketide açabiliriz.

Detaylı bilgi için: https://biltekteknoloji.com.tr/internet-radyo-hizmetleri/

İlgili Yazılar

Leave a Comment