Artık websitelerinin daha komplike hale gelmelerinden dolayı ve yoğun trafik almalarından ve ek olaak yoğun bir veritabanı kullanmalarından dolayı neredeyse tüm büyük siteler dedike sunucuya ihtiyaç duymaktadırlar. Dedike sunucu ile sitelerinizin tüm performans ve trafik kontrolü elinizde olur. Tabi burada genelde dedike sunucumu yoksa bulut sunucumu diye kendinize sorabilirsiniz.

Dedike sunucular genelde bir data merkezinde (Data Center) barındırılırlar. Dedike sunucunuz var ise o sunucunun tüm CPU gücü ve RAM gücü ile Harddisk saklama alanı tamamen size aittir ve başkası kullanamaz. Böylece ortam ayarlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bulut sunucularda ise sunucunun CPU gücü ve Ram gücü muhtelif sunuculardan paylaşılmıştır ve bir araya bulut (yani internet) üzerinden getirilmiştir. Sanki tek sunucuymuş gibi davranır ama esasında değildir. Bulut sunucularda ihtiyaç halinde para ödeyerek ek güç sahibi olmak mümkündür ama dedike sunucularda olduğu gibi ekipman tamamen sizin kontrolünüzde değildir.

Bu yüzden her zaman için en doğru çözüm dedike sunuculardır. Daha fazla bilgi için ve 24&7 destekli, en uygun fiyatlı dedike server hizmetleri için ve sunucu kiralama için https://biltekteknoloji.com.tr/sunucu-kiralama/

İlgili Yazılar

Leave a Comment