Neden Wordpress site kullanmalıyım?

Artık dünyada herhangi bir şekilde websitesi olmayan şirket, kuruluş veya organizasyon kalmadı diyebiliriz. Ancak muhtelif verilere bakıp bu sitelerin kalite durumunu inceledeğimizde çoğu sitenin statik olarak tasarlandığını ve atıl durumda kaldığını görüyoruz. Doğal olarak da bu atıl sitelerde gerek arama motorlarında gerekse interaktif mecralarda bir varlık gösteremiyorlar. Halbuki, sitelerin dinamik olması, sürekli güncellenmesi, değişen Google algoritmalarına karşın sürekli geliştirilmesi ve tüm dünyada artan dijital saldırı olaylarına karşında sürekli güçlendirilmesi gerekmektedir.

Neden WordPress site kullanmalıyım?Halbuki, bir çok site tasarımcı tarafından yapılmakta ve daha sonra site sahibi tarafından kaderine terkedilmektedir. Tabiki sürekli web tasarımcasına para vermekde bir çok site sahibi için cazip olmamaktadır. Bu durumda en iyi çözüm sitenizi WordPress tabanlı olarak inşa ettirmenizdir.

WordPress yapılan sitelerde WordPress’in kendi yapısından dolayı kendisini sürekli güncellemekte, en son WordPress güncellemeleri, arama motoru uyumluluk güncellemeleri, organik trafik için site haritası ve benzeri SEO güncellemeleri, güvenlik ve performans güncellemeleri kendiliğinden olmaktadır.

Bu şekilde sitenize yeni içerik girişi yapmasanız bile en azından sitenizin altyapısı yani iskeleti güncel kalmaya ve rekabetçi olmaya devam edecektir. Tabiiki doğrusuda aynı zamanda site içeriğinizinde peryodik aralıklarla güncellenmesidir. iyi bir tasarım ile WordPress kullanarak stenize yeni bilgi ve içerik girişide oldukça kolay olacaktır. Unutmayınki iyi bir websitesi sizin kurumunuzun da bir önyüzüdür ve hem dijital dünyaya hemde reel dünyaya açılan bir penceresidir. Bugün en basit müşteri bile önce şirketin websitesine bakmaktadır.

Websitesi tasarımı ihtiyaçlarınız için bizimle temas edebilirsiniz veya mevcut WordPress siteniniz var ise website bakımı içinde bizi arayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment