Biltek Dedike Sunucu Cpanel Dahil

Eğer Web hosting, Wowza hosting, Shoutcast Hosting, Software Hosting gibi işlerle uğraşıyorsanız, genelde karşınıza hazır yer sağlayan webhosting paketleri gelir ama ciddi projeler için bu tür yerler gerek bant genişliği gerek teknik olanak bakımından her halükarda yetersiz kalmaktadır. Özellikle reseller olarak çalışacaksanız yani hizmet alıp bu hizmete katmadeğer ekleyip bu hizmeti satacaksanız, o zaman dedike sunucu (dedicated server) sahibi olmanızda oldukça fayda vardır.

Neden dedike sunucu kullanmalısınız? Neden dedicated server ihtiyacınız var? gibi soruların bir çok cevabı vardır. Herşeyden önce dedike sunucunun bütün gücü size ait olacaktır ve CPU ile RAM ve Harddisk gibi size teknik ekipmanın tümünü kendi projeniz veya müşterileriniz için kullanma imkanı verecektir. Bunlar kadar önemlisi ise sunucunun bant genişliğinin tümünün size tahsis edilmiş olacağından dolayı websitelerinizde veya projelerinizde herhangi bir sıkışma olmayacaktır. Ayrıca sunucunun olanaklarını kendi müşterilerinize dilediğiniz paylaşımla satma imkanınız olacaktır.

Peki en ucuz dedike sunucu fiyatları nedir? En uygun dedicated server nasıl bulabilirim diye soruyorsanız, o zaman elinizde bir kaç farklı imkan olabilir. Genelde bant genişliği ve sınırsız internet kullanımı bakımından Avrupa ve ABD’de kurulu sunucular daha uygun fiyatlı olmaktadır ve daha çok olanak sağlamaktadırlar. Türkiye’de kurulu sunucuda bulmak mümkündür ama genelde kısıtlı bant genişliği sorun olmaktadır.Aşağı yukarı 50 Eurodan başlayan fiyatlarla çıplak (sadece Centos veya Linux kurulu) sunucular bulmak mümkündür ama Cpanel vs gibi Management (Yönetici) Yazılımlar isterseniz veya Shoutcast sunucu veya Wowza sunucu isterseniz yazılım bedellerini eklemek gerekir. Buna ek olarak CPNginx, Litespeed gibi sunucu performans artırıcı yazılımlar kullanmakda gerekebilir.

Peki yönetilen sunucumu yoksa stand-alone (tek başına sizin yönettiğiniz) server mı daha uygundur. Genelde sunucu yönetmek komplike bir işlemdir ve özellikle ciddi bir sorun olduğunda yönetilen sunucuya sahip olmak, teknik bir sorunla profesyonellerin uğraşacağı anlama gelir. Yönetilen ve ucuz sunucu, ucuz server ve profesyonel destek istiyorsanız, Biltek Teknolojiye mail atarak ihtiyaçlarınızı bildirebilirsiniz ve sizin durumunuza uygun ve en ucuz ama en profesyonel teklifi alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment