Artık Internet Tv kurmak veya video akış sistemi kurmak yeni yazılım ve teknolojilerle çok kolay hale gelmiştir. Eskiden inrternet tv yayıncılığı yapmak için çok ciddi paralar harcamak gerekiyordu ama artık iyi bir cep telefonuyla istediğiniz canlı yayını veya videoyu çok rahat çekebilir, orta düzey bir bilgisayar veya notebooktan ise hızlıca bu yayını internete aktarabilir ve insanların seyretmesini sağlayabilirsiniz. Canlı yayın yaptığınızda canlı yayın yaptığınız kaynağın (webcam, telefon kamerası yada harici video kaynağı) bilgisayarınıza bağlı olmalı ve bilgisayarınızda kullanacağınız OBS veya Adobe Flash Media Encoder ile internet canlı yayın sunucusuna yayını hemen basabilirsiniz. Canlı yayın serverı ise bu yayını alıp herkesin seyredebileceği format olan HLS formatına dönüştürüp birde lisanslı player yardımıyla canlı yayının herkesçe erişilebilir olmasını sağlayacaktır.

Eğer VOD Video Yayın Akışı gerçekleştirmek istiyorsanız o zaman OBS veya diper encoderınızı direkt canlı yayın kaynağına bağlamak zorunda değilsiniz. Bu durumda mesela VLC kullanarak bilgisayarınızda var olan videolardan oluşan bir playlist oluşturabilir ve rahatça bu playlisti yayın gibi basabileceğiniz gibi, sunucunun harddiskine ekleyip oradanda playlist oluşturabilirsiniz. Özellikel Wowza sunucular bu konuda oldukça yetkindir.

Eğer sizde internet tv sunucu veya video hosting hizmeti almak istiyorsanız https://biltekteknoloji.com.tr/internet-tv-hizmetleri/ paketlerimizden alabilirsiniz. Tüm paketlerimiz 7&24 destek ve lisanslı player ile gelmektedir. Hatta canlı yayınınıza reklam almak konusundada bize danışabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment