1) Bu doküman, Biltek Teknoloji İth. İhr. Ltd. Şti ( bundan böyle BILTEK şeklinde anılacaktır) tarafından, sahip olduğu www.biltekteknoloji.com.tr alan adı üzerinden yapılan satışlarla ilgili iptal ve iade koşullarını içermektedir.
2) Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3) biltekteknoloji.com.tr üzerinde satın alınan ürünler, türlerine göre bu politikada belirtilen sürelerde iptal ve iade edilebilir ya da edilemez. İptal ve iade koşulları ilerleyen maddelerde belirtilmiştir.
4) Bu İade Politikası için sözleşme tarihi, geçerli ürün veya hizmet sözleşmesi uyarınca BILTEK tarafından işleme alınan bir ürün veya hizmetin satın alınma tarihi anlamına gelir.
5) İptal ve iade yalnızca yeni satın alımlarda söz konusudur, yenilemelerde ve yükseltmelerde iptal ve iade gerçekleştirilmez.
6) Satın alım sürelerine göre ürünlerin iptal edilebileceği zaman aralıkları şu şekildedir:

 • Yıllık Satın Alımlar (Bir yıl ve üzeri sözleşmeler):
  • Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde
 • Aylık Satın Alımlar (Bir yıldan az olan tüm satın alımlar)
  • Sunucular için sözleşme tarihinden itibaren 72 saat içinde
  • Diğer iade edilebilir ürünler için sözleşme tarihinden itibaren 48 saat içinde

7) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler iptal edilemez ve müşteri bu tür sözleşmelerde iade talep edemez. Bu kapsamdaki ürünler şu şekildedir:

 1. Alan adları (kayıt ve yenileme)
 2. Tüm üçüncü parti lisanslar
 3. SSL ve güvenlik ürünleri
 4. Sunucu ürünleri (özel iade koşullarına tabidir)

8) Ücret iadesi kapsamında ücret iadesi talep edilen ürün ve servislerde, müşterilere kampanya kapsamına hediye olarak sağlanan ve anında ifa edilen hizmet ve ürünlerin bedeli iade edilmez. Hediye ürünlerin bedeli toplam ürün iade bedelinden düşülerek iade gerçekleştirilir.
9) Müşteriler para iadelerini ödeme metoduna geri ödeme olarak ya da bizden yeni bir ürün için iade miktarı kadar kredi yüklenerek alabilirler.