Cloudflare Destek Partner

Websitelerinde Cloudflare Kullanımı

Bilindiği üzere Cloudflare tüm dünyada aktif olarak kullanılan bir CDN (Content Delivery Network) veya Türkçe adıyla İçerik Dağıtım Ağı. Yapılan son araştırmalar Cloudflare kullanımının neredeyse dünyada en yaygın CDN olduğu ve özellikle DDOS koruma potansiyelinin çok güçlü olduğu yönünde. Cloudflare’in temelinde Nginx teknolojisi yatmakta ve Nginx’in asimetrik olarak web çağrılarına cevap verebilmesi ve statik dosyalarınızın keşlenebilmesi Cloudflare potansiyelini ciddi bir şekilde artırmakta. Özellikle hemen hemen hiç değişmeyen CSS dosyaları, arka planda çalışan Javascript programları ve site içinde bulunan resimlerin statik olarak Cloudflare üzerinden servis edilmesi, sunucunuzun bant genişliğini ciddi oranda azaltmaktadır. Dolayısıyla CDN olarak Cloudflare kullanarak sitenizi hem hızlandırabilir hemde sunucunuzun bant yükünü azaltabilirsiniz.

Cloudflare kullanmanın diğer bir faydası ise sitenizin güvenliği olmaktadır. Gerek DDOS saldırına karşı gerek ise kötü tarayıcı headerlar gibi site güvenliğini tehdit edici unsurlara karşı Cloudflare önde bir kalkan vazifesi görmektedir ve hem sitenizi hemde sitenizi servis eden sunucunuzu korumaktadır. Ayrıca Cloudflare üzerinde var olan IP bloklama servisi sayesinde problemli gördüğünüz IP leri tespit edebilir ve onları DNS seviyesinde daha sitenize ve sunucunuza ulaşmadan bloke edebilirsiniz. Buna ek olarak belli ülkeleri ve belli IP gruplarınıda komple bloklama olanağı sunmaktadır. Cloudflare üzerindeki panelden sizin sitenize yönelmiş olan tehditleri görebilir ve bloke edilen IP ve ülke gruplarını görebilirsiniz. Ek olarak Cloudflare üzerinde sitenizin güvenlik seviyesini artırabilir ve saldırı altında olmanız durumunda “I am Under Attack” modu ile sitenizin güvenliğini maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

Cloudflare basit site barındıranlar için ücretsiz üyelikle gelmekte ama daha komplike hizmet bekleyenler için Pro ve Ticari versiyonlarıyla oldukça güçlü ve güvenli bir destek sunmaktadır. Var olan destek yapısıda oldukça profesyonel olup, ücretsiz kullanıcılara dahi destek vermektedir. Biltek Teknoloji olarak ana kuruluşumuz olan Guven Technology üzerinden Cloudflare partner olarak hizmet vermekteyiz ve tarafımızdan web barındırma ve hosting olan her site Cloudflare üzerine tarafımızdan kaydedilmekte ve Cloudflare Railgun (aylık 200 dolar değerinde) teknolojisinden faydalanarak hızlandırılmaktadır. Ayrıca DDOS ve diğer saldırılara karşı siteniz tarafımızdan ve Cloudflare işbirliği ilede korunacaktır.

Biltek Teknoloji olarak size Cloudflare desteği vermekteyiz ve kardeş kuruluşumuz olan Guven Technology üzerindende “Cloudflare Partner” olarak size destek ve hizmet verebiliriz. Ayrıca bizden hosting alan tüm paketlerde Cloudflare size ücretsiz sunulmakta ve size ücretsiz Cloudflare Railgun desteği verilmektedir. Daha fazla bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment